Lapas

svētdiena, 2012. gada 15. janvāris

Auzu pārslu,biezpiena suflē pīrāgs.Kā izrādās tad no auzu pārslām var pagatavot ko vien vēlas,ja vien vēlas.Šodien man tapa ļoti interesants auzu pārslu pīrāgs,kas ir salīdzinoši veselīgs un gards.

Sastāvdaļas pīrāga pamatnei:

2 glāzes pilngraudu auzu pārslas

125g sviests vai margarīns

1 glāze auzu pārslas ar kviešu klijām

1 ola

1/4 glāzes cukura

vaniļas cukurs pēc garšas,man bija Dancuker 1 tēj.k

1/4 tēj.k soda

šķipsniņa sāls

(glāzes tilpums 250ml)

Gatavojam pamatni:


Pilngraudu auzu pārslas sadrupinam ar mīkstu sviestu viendabīgās drupačās.

Olas baltumu atdalam no dzeltenuma.Baltumu sākam putot ar šķipsniņu sāli līdz sāk veidoties putas,tad lēnām pievienojam cukuru un turpinam putot līdz tas izkūst.Pievienojam dzeltenumu, vaniļas cukuru un sodu,saputojam visu vēl kādas 5 minūtes.

Šo saputoto olu iemaisam pilngraudu auzu pārslu,sviesta drupačās.Izmaisam un sākam bērt klāt auzu pārslas ar kviešu klijām.
Mīklu jaucam jau ar rokām.Mīkla būs stingra,bet lipīga,jo tādas ir auzu pārslas.Saveļam kamolā un ietinam pārtikas plēvē.Liekam ledusskapī uz 30 minūtēm.

Pēc tam  cepamtraukā ieklājam cepamo papīru un liekam iekšā mīklu.Izlīdzinam,uztaisam augstas sānu maliņas.Sadurstam dibenu ar dakšīnu.Liekam cepties iepriekšs uzsildītā cepeškrāsnī ap 180 grādiem uz 5 minūtēm.Pa to laiku gatavojam pildjumu:

2 olas

200g biezpiens

200g skābais krējums

cukurs pēc garšas ap 3 ēd.k

vaniļas cukurs 1 tēj.k

ogas,augļi,saldēti vai no kompotiem,konservēti

Olas sakuļam ar dakšīņu.

Skābo krējumu sajaucam ar biezpienu,pievienojam vaniļu un cukuru,pagaršojam vai pietiekami salds.

Savienojam olas ar krējuma,biezpiena masu,sakuļam līdz viendabīgai masai.Pievienojam ogas,augļus.Man bija konservēti ananāsu gabaliņi.

Uz auzu pārslu pamatnes uzlejam šo massu un turpinam cept vēl ap 40 minūtēm ap 180 grādiem uz vidējā plauktiņa.Gatavo pīrāku mazliet atdzesējam un tad izņemam no trauka.Tikko ceptu neiesaku ņemt ārā,jo tas ir ļoti maigs,mīksts,atdziestot kļūst stingrāks.
Pamatne ir viegli mīksta,drupena,bet pildījums ir kas līdzīgs suflē.Pīrāgs nav  salds,ļoti maigs,viegls.Ļoti gards kumosiņš!

Nav komentāru: